Sluňákov-návštěva ekologického centra(2.A, 3.C, 4.B)

Mgr. Petra Zavadilová

• Mgr. Petra Zavadilová
  • Mgr. Daniela Kozůbková
  • Mgr. Ladislava Podešvová
  • Annika Tallová

V úterý 28.2. 2023 nastal den, na který se děti dlouho těšily. Vydali jsme se autobusem do ekologického centra SLUŇÁKOV do Horky nad Moravou. Zúčastnili jsme se výukového programu s názvem NETOPÝR. Program byl velice zajímávý, žáci si rozšířili své znalosti z hodin Prvouky a Přírodovědy. Společně hledali odpovědi na otázky ze života netopýrů na které neznali odpověď, například: Kolik se dožívá let? Co netopýr pije a jak? Jak bydlí? Je nebezpečné netopýří kousnutí?.....

Na tyto otázky se děti snažily najít odpověď při různých aktivitách, které probíhaly ve vnitřních prostorách i venku v přírodě. V učebně jim pracovnice centra vyprávěla o těchto létajících savcích, děti skládaly obrázky ve skupině, pohybově ztvárnily let netopýrů a podle obrázkového návodu poskládaly dřevěnou budku z jednotlivých částí. Venku zjištovaly čím se netopýři i živí a pomocí sluchu se orientovaly při hře na kořist a lovce.

Všichni jsme odjížděli s pocitem příjemného prožití dne, největším zážitkem však byl kontakt s živým zvířátkem.